PanelToplulukEtkinliklerYeni İşim Girişim 2022 – Beyin FırtınasıSTART-UP’LAR, BAYİLİK VEREN İŞLETMELER, YATIRIMCILAR VE TEST KULLANICILARIYanıt: START-UP’LAR, BAYİLİK VEREN İŞLETMELER, YATIRIMCILAR VE TEST KULLANICILARI

 • Mehmet Umut Ayan

  Üye
  8 Ağustos 2022, 14:10 tarihinde

  Merhaba Enes,
  Uluslararası firmaların bu konudaki motivasyonu daha fazla bayilik açabilmektir. Evet tanınmış olabilirler ancak bu onların bayiliklerini genişletmeleri için yeterli bir tanınma olmayabilir ve serbest arayış içine geçerler veya bayilik açmak için uzun süre teklif beklerler. Bizim girişimimizin bu süreçte işleri daha çok kolaylaştırdığını bilmek onlar için en büyük motivasyon kaynağı olacaktır. Bu konuda çalışmalarımız ulusal düzeyde başlayacaktır ardından uluslararası pazara yayılma düşünülmektedir. Eğer diğer konulara gelirsek, yeni oluşturulan girişimlerin/projelerin tanınmaya ihtiyacı vardır. Sadece yatırımcı bulmak için değil, insanlara neler yaptıklarını veya ilerlemelerini göstermek için sitemizi kullanabilirler. Eğer site içerisindeki yatırımcılardan teklif gelmese bile dışardan bir yatırım firmasıyla görüşüp sitemizdeki ilerlemelerini şeffaf bir şekilde gösterebilirler.

  Peki neden sosyal medya yerine sizin sitenizi tercih etmeliyim?
  Bizim sitemizin odak noktası girişimlerin/projelerin, yatırımcıların veya küçük/orta/büyük ölçekli firmaların kullanımıdır. Ayrıca sosyal medyadaki bilgi kirliliğinden veya girişimlere çeşitli özelliklerin bulunmadığı dolayısıyla sitemiz daha avantajlıdır.

  Bir yatırımcı olarak neden sitenizi kullanmalıyım?

  Bir yatırımcı olarak çeşitli girişimleri/projeleri filtreleyip arasından istediğiniz projenin akışını inceleyebilirsiniz. Diğer sosyal medyalardaki gibi sürekli farklı bir girişimi takip etmek veya bilgi kirliliğine maruz kalmak zorunda değilsiniz. Ayrıca akış’dan bir sürü yeni girişimleri/projeleri keşfedip onlarla iletişime geçebilirsiniz.

  Bilimsel bir projem var veya bir sponsor şirket arıyorum, sitenizi kullanabilir miyim?

  Eğer bir projeniz varsa sitemizi küçük/orta/büyük ölçekli firmalara iletişime geçerek veya verdiği desteklere firmanın profil akışın’dan inceleyerek sizlere sponsor olup olmayacağını anlayabilirsiniz.


  Eleştiriniz için teşekkür ederim, umarım cevaplayabilmişimdir.