PanelToplulukEtkinliklerYeni İşim Girişim 2022 – Beyin Fırtınasıe-learn (sanal gerçeklik ile öğrenme)

 • e-learn (sanal gerçeklik ile öğrenme)

  Yayınlayan Emin Tunahan Özcan 8 Ağustos 2022, 13:00 tarihinde

  Sanal gerçekliği eğitim alanında kullanmak istiyorum. Örneğin Türkiye’de tıp bölümünde tüm üniversiteleraynı imkanlara sahip değiller. Sanal gerçeklik ile bir hasta bedeni inceleme, insan vücudunu tüm detay ve gerçekleriyle görüp inceleyebilme gibi uygulamaları sanal gerçeklik ile üniversitelerin önüne sunup daha iyi bir eğitim vermelerine imkan sağlanabilir. Sadece tıp değil mühendislik bölümlerinin çoğu da bu şekilde eğitim görebilirler. Örneğin inşaat ve makine mühendislikleri..

  Ayrıca ehliyet kursları da bu şekilde gerçekleştirilebilir. Teorik derslerle birlikte sahaya inilmeden önce sanal gerçeklik ile bir simülasyonun içine giren kursiyer sahaya inmeden önce bir özgüven depolamış olur. Aynı uçak pilot eğitimlerinde olduğu gibi. Uzun zamandır bu fikri düşünmekteyim. Fikir hakkında görüşleriniz ve önerilerinizi merak ediyorum.

  Mehmet Umut Ayan cevap verdi 3 ay, 3 hafta önce 2 Üyeler · 1 Cevapla
 • 1 Cevapla
 • Mehmet Umut Ayan

  Üye
  8 Ağustos 2022, 14:17 tarihinde

  Merhaba fikriniz gayet güzel ancak maddi açıdan yüksek sermaye gerektirmekte ve girişim programında sadece dijital odaklı girişimlere izin veriliyor diye biliyorum.

'Yeni İşim Girişim 2022 – Beyin Fırtınası' forumu yeni tartışmalara ve yanıtlara kapalı.

Tartışmanın Başlangıcı
0 / 0 cevaplar Haziran 2018
Şimdi