PanelToplulukEtkinliklerYeni İşim Girişim 2022 – Beyin FırtınasıFikri geliştirme – Gençlerin istihdam edilmeleri üzerine bir proje

 • Fikri geliştirme – Gençlerin istihdam edilmeleri üzerine bir proje

  Yayınlayan Çağla Yılmaz 8 August 2022, 12:33 tarihinde

  Merhabalar. Benim projem 18-25 yaş arası dezavantajlı gruptaki gençlerin istihdam edilmelerini kapsıyor. Temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olan fakat mesleki beceri edinme konusunda desteğe ihtiyacı olan gençler. Evin geçimine destek olmak adına sokakta çalışmak durumunda olan gençleri düşünmüştüm ilk etapta. Araştırmalarım biraz kısıtlı kaldı açıkçası. O sebeple dünyadan ve Türkiye’den bu alanda örnekler var mıdır? Ben daha önce böyle bir girişimde denk gelmedim. Araştırmalarımı nasıl yapmam gerektiğiyle ilgilide paylaşımda bulunabilirsiniz benimle. Bunun haricinde farklı kaynak önerilerinede açığım.

  Mehmet Umut Ayan cevap verdi 7 ay, 3 hafta önce 3 Üyeler · 2 Cevaplar
 • 2 Cevaplar
 • Enes Yksel

  Üye
  8 August 2022, 15:05 tarihinde

  Merhaba, bu bahsettiğini kariyer merkezleri, gençlik spor bakanlığı, belediyelerin eğitim merkezleri ve halk eğitim merkezleri üstleniyor. Genel anlamda kamu sosyal hizmeti olarak geçiyor. Özel sektörde böyle bir girişime rastlamadım. Zaten özel sektörde bu daha zahmetli ve zor bir süreç olacaktır.

 • Mehmet Umut Ayan

  Üye
  8 August 2022, 16:05 tarihinde

  Tekrar merhaba,
  Söz ettiğiniz proje gerçekten değerli bir proje. Bu tip kitlesel projelerde yerel hükümetlerle anlaşmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca şirketlerin de bu projeye katılıp sitenizde ilan açması için teşviğe ihtiyaç var. Ayrıca iş bulmanın yanında şirketlerden sizin platformunuz aracılığıyla eğitim verilebilir ve şirketlerde staj yapma imkanı olabilir, ardından istihdam edilen genç güzel bir cv ve beceri ile, başka şirketlerde çalışabilir veya eğitim desteğini sağlayan firmada çalışabilir. Kaynaklara bakmak yerine buna benzer projelere baksanız daha çok fikir sahibi olursunuz diye düşünüyorum, tabi verileri’de unutmamak lazım.

  Bu tip benzer örnekler için: Turkcell geleceği yazanlar ve 42 İstanbul gibi projelere göz atabilirsiniz.

  Başarılar!

'Yeni İşim Girişim 2022 – Beyin Fırtınası' forumu yeni tartışmalara ve yanıtlara kapalı.

Tartışmanın Başlangıcı
0 / 0 cevaplar Haziran 2018
Şimdi