• Yayınlayan Nilay Eroğlu 6 August 2022, 18:24 tarihinde

  Selamlar. Eğitim sektörü üzerine bir fikir geliştirmeyi hedefliyorum. Bununla ilgili birçok farklı makale ve rapor okudum ama raporlardan ne şekilde faydalanacağımdan emin olamıyorum. Bu konuda destek verebilecek var mı?

  Nur Altay cevap verdi 7 ay, 3 hafta önce 5 Üyeler · 4 Cevaplar
 • 4 Cevaplar
 • Mehmet Umut Ayan

  Üye
  6 August 2022, 18:40 tarihinde

  Dünya çapında eğitim sektöründeki projelere göz atabilirsiniz, ardından bir fikir bulmaya çalışın.

 • Muhammet Aktas

  Üye
  6 August 2022, 22:24 tarihinde

  Merhabalar benim fikrim Eğitim sektörü hakkında istersen fikrimi paylaştığım gönderiye bakıp fikir edine bilir yada ekip kurabiliriz.

 • Emircan Yılmaz

  Üye
  7 August 2022, 12:04 tarihinde

  İlgilendiğin herhangi bir sektör, kendi içinde birçok farklı konuya ayrılıyor. Örneğin eğitim sektöründe eğitim yönetimi, içerik ve öğrenme, değerlendirme sistemleri gibi. Raporları okurken buradan ilgini çeken bir alt konuyu alıp daha sonrasında detaylı araştırma yapabilirsin. Bunun dışında bazı raporlarda ilgili sektörün trendlerinden veya geliştirilmesi gereken konulardan da bahsedilir. O kısımlara da ayrıca odaklanabilirsin.

 • Nur Altay

  Üye
  7 August 2022, 20:53 tarihinde

  Nilay burada ben de ekleme yapmak isterim. Okuduğun raporlarda genellikle geçmiş durum, mevcut durum ve gelecek durumlarla ilgili bilgiler yer alır belirli aralıklarda. Burada raporu okuduktan sonra sektörü net bir şekilde tanımanın ardından gelecek durumlara yoğunlaşarak belirli problem ve çözüm çıkarımlarında bulunabilirsin. Örneğin https://edtechnz.org.nz/wp-content/uploads/sites/7/2021/12/Aotearoa-EdTech-Report-2021_digital_new.pdf lnkindeki raporda Yeni Zelanda özelinde bir eğitim raporu var. Burada sayfa 71’de öneriler ve hedeflerle ilgili konulara değinilmiş. Sen de okuduğun raporlarda bunun gibi çıkarımlarda bulunabilirsin.

'Yeni İşim Girişim 2022 – Beyin Fırtınası' forumu yeni tartışmalara ve yanıtlara kapalı.

Tartışmanın Başlangıcı
0 / 0 cevaplar Haziran 2018
Şimdi