PanelToplulukEtkinliklerYeni İşim Girişim 2022 – Beyin FırtınasıSTART-UP’LAR, BAYİLİK VEREN İŞLETMELER, YATIRIMCILAR VE TEST KULLANICILARI

 • START-UP’LAR, BAYİLİK VEREN İŞLETMELER, YATIRIMCILAR VE TEST KULLANICILARI

  Yayınlayan Mehmet Umut Ayan 6 August 2022, 18:07 tarihinde

  Ulusal ve uluslararası şirketlerin siteyi kullanarak franchise kurabilmesi/genişletmesi için ayrıca yatırımcıların ve start-up’ların kullanabilmesi için akış kısmı olan. Yatırımcıların start-up’ları ve franchise ilanı veren firmaları takip edebileceği ve iletişime geçebileceği site.

  Temel Özellikler:

  -FRANCHISE İLANI VERMEK

  -START-UP OLARAK ÜYELİK OLUŞTURMAK VE PAYLAŞIM YAPMAK

  -YATIRIMCI OLARAK FRANCHISE İLANLARINI İNCELEMEK

  -START-UP’LARA KATILABİLME İSTEĞİ GÖNDERMEK

  -SİTE İÇERİSİNDEN FİRMALARLA İLETİŞİME GEÇEBİLMEK

  -ÜYELİK OLUŞTURUP AKIŞ GÖNDERİLERİNİ VE FİRMALARI İNCELEMEK AYRICA FİRMA VE START-UP GELİŞİMLERİNİ/PROFİLLERİNİ TAKİP ETMEK

  -FRANCHISE ALMIŞ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ YEREL FİRMALARIN AKIŞ’DA PAYLAŞIM YAPABİLMESİ VE KAMPANYA OLUŞTURABİLMESİ

  ****FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM****

  -ELEŞTİRİ YAPMANIZ ÖNEMLİDİR-

  Mehmet Umut Ayan cevap verdi 7 ay, 3 hafta önce 2 Üyeler · 4 Cevaplar
 • 4 Cevaplar
 • Enes Yksel

  Üye
  8 August 2022, 12:49 tarihinde

  Uluslararası şirketlerin neden bu işe girmeleri gerektiğinin temel motivasyonu nedir? Zaten yeterince isim yapmışlar ve sektörlerinde belli noktaya gelmişler. Artık arzu edilen konumdalar zaten. Bu nokta aklıma yatmadı sadece. Onun dışında güzel bir fikir olmuş.

 • Mehmet Umut Ayan

  Üye
  8 August 2022, 14:10 tarihinde

  Merhaba Enes,
  Uluslararası firmaların bu konudaki motivasyonu daha fazla bayilik açabilmektir. Evet tanınmış olabilirler ancak bu onların bayiliklerini genişletmeleri için yeterli bir tanınma olmayabilir ve serbest arayış içine geçerler veya bayilik açmak için uzun süre teklif beklerler. Bizim girişimimizin bu süreçte işleri daha çok kolaylaştırdığını bilmek onlar için en büyük motivasyon kaynağı olacaktır. Bu konuda çalışmalarımız ulusal düzeyde başlayacaktır ardından uluslararası pazara yayılma düşünülmektedir. Eğer diğer konulara gelirsek, yeni oluşturulan girişimlerin/projelerin tanınmaya ihtiyacı vardır. Sadece yatırımcı bulmak için değil, insanlara neler yaptıklarını veya ilerlemelerini göstermek için sitemizi kullanabilirler. Eğer site içerisindeki yatırımcılardan teklif gelmese bile dışardan bir yatırım firmasıyla görüşüp sitemizdeki ilerlemelerini şeffaf bir şekilde gösterebilirler.

  Peki neden sosyal medya yerine sizin sitenizi tercih etmeliyim?
  Bizim sitemizin odak noktası girişimlerin/projelerin, yatırımcıların veya küçük/orta/büyük ölçekli firmaların kullanımıdır. Ayrıca sosyal medyadaki bilgi kirliliğinden veya girişimlere çeşitli özelliklerin bulunmadığı dolayısıyla sitemiz daha avantajlıdır.

  Bir yatırımcı olarak neden sitenizi kullanmalıyım?

  Bir yatırımcı olarak çeşitli girişimleri/projeleri filtreleyip arasından istediğiniz projenin akışını inceleyebilirsiniz. Diğer sosyal medyalardaki gibi sürekli farklı bir girişimi takip etmek veya bilgi kirliliğine maruz kalmak zorunda değilsiniz. Ayrıca akış’dan bir sürü yeni girişimleri/projeleri keşfedip onlarla iletişime geçebilirsiniz.

  Bilimsel bir projem var veya bir sponsor şirket arıyorum, sitenizi kullanabilir miyim?

  Eğer bir projeniz varsa sitemizi küçük/orta/büyük ölçekli firmalara iletişime geçerek veya verdiği desteklere firmanın profil akışın’dan inceleyerek sizlere sponsor olup olmayacağını anlayabilirsiniz.


  Eleştiriniz için teşekkür ederim, umarım cevaplayabilmişimdir.

  • Enes Yksel

   Üye
   8 August 2022, 15:01 tarihinde

   Süper bir çözüm olmuş. Tema çok iyi ve net bir şekilde kurgulanmış. Tek eksi noktası başlangıçta bu topluluğu oluşturabilmek daha sonrası zaten elbetteki gelecektir. Başarılar dilerim müthiş bir tespit.

 • Mehmet Umut Ayan

  Üye
  8 August 2022, 16:08 tarihinde

  Teşekkürler!

'Yeni İşim Girişim 2022 – Beyin Fırtınası' forumu yeni tartışmalara ve yanıtlara kapalı.

Tartışmanın Başlangıcı
0 / 0 cevaplar Haziran 2018
Şimdi