Yeni İşim Girişim Programı

Üretken Akademi ve Trakya Kalkınma Ajansı iş birliğinde gerçekleştirilen Yeni İşim Girişim Programı başvuruları açıldı!

5 haftadan oluşan girişimcilik eğitimi, mentorluk desteği ve network oluşturulmasına yönelik etkinliklerle birlikte, programı başarıyla tamamlayan katılımcıların kendi girişiminin sahibi olacağı süreçte ben de olmalıyım diyorsan başvurunu bekliyoruz.

Kimler Katılmalı? 🤛🏻

  • Girişimciliğe ilgi duyuyorsan, 
  • Kariyer yolculuğunda kendi geliştirmek istiyorsan, 
  • Fikirlerin ile fark yaratabileceğine inanıyorsan,
  • Girişimcilik ekosistemine ilk adımını atmak istiyorsan

başvurunu bekliyoruz!

Başvuru ve Program Süreci

Yeni İşim Girişim programı, tüm seviyelerden öğrenci ve yeni mezun gençlerin başvurusuna açık olup sınıf veya bölüm ayrımı olmayan ve herhangi bir deneyim şartı aranmayan, toplamda 7 hafta sürecek bir programdır.

7 haftalık girişim programını eksiksiz bir biçimde tamamlayan katılımcı, doğru problem tanımlaması yapılmış ve potansiyel müşterilere test ettirilmiş olan bir girişimin sahibi olacaktır. Ek olarak, şirketleşmeye hazır durumdaki girişimin sahibi olan katılımcı, teknik anlamda da almış oldukları eğitimler vasıtasıyla, girişimci ekosistemine yetkin girişimciler olarak kazandırılarak program tamamlanacaktır.

14/07/2022  tarihinde açılış yayını ile başlayacak ve toplamda 7 hafta  sürecek olan  program süresince katılımcıları girişimcilik eğitimleri, uzmanlardan mentor desteği ve networking etkinlikleri bekliyor. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar, final sunumuna katılmaya hak kazanarak alanında uzman sektörel jürilere girişimini sunarak ödül kazanma fırsatının sahibi olacak

Üretken Akademi Kimdir?

Üretken Akademi, 2018 yılında lise ve üniversite düzeyindeki gençlerin yetkinliklerini artırarak katma değeri yüksek girişimler kurmasına destek olarak girişimcilik ekosisteminin gelişmesi ve teknoloji üreten bir Türkiye hedefi ile kurulmuş olan bir girişimdir. 

Kurulduğumuz günden bu yana, İş Bankası Workup, Google Developers, ASELSAN, THY Terminal ve daha birçok farklı sektördeki paydaşlarıyla birlikte düzenlediği programlar sayesinde 20.000’den fazla katılımcıya ulaşmış ve 500’ün üzerinde girişimin ortaya çıkmasını destekledik. 

4 yılı aşkın süredir lise ve üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda, 2022 yılı itibariyle faaliyetlerimizde girişimci yetiştirme ve yazılımcı yetiştirme olmak üzere iki farklı ana alana odaklanıyoruz. Bu kapsamda, iş birliği içinde olduğumuz kurum ve kuruluşlarla birlikte 200.000’den fazla genç bireyin yetkin bir şekilde kendi işini kurmasına veya istihdam edilmesine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular ❓

  1. Program katılmak için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır, program tamamen ücretsizdir.

2. Herhangi bir bilgi / birikim ve geçmiş deneyim gerekiyor mu?

Programa başvuru için herhangi bir bilgi / birikim ve geçmiş deneyim aranmamaktadır.

3. Program süresi nedir?

Program süresi toplamda 7 haftalık bir zaman dilimini içermektedir

4. Başvurabileceğim son tarih nedir?

Program son başvuru tarihi 14.07.2022’dir.

5. Program nereden gerçekleşecek?

Program tamamen online olarak Üretken Akademi platformlarında gerçekleşecektir.

Sen de kariyer yolculuğunda kendini geliştirmek ve kendi girişimini kurarak kariyerine kendin şekillendirmek istiyorsan hemen başvur!

İlgili Makaleler

Üretken Topluluk Nedir?

Üretken Akademi Nedir? Üretken Akademi; ülkemizin teknoloji alanında yetişmiş insan kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiren, teknoloji üreten bir Türkiye hedefiyle katma değer oluşturacak başarılı teknoloji…

Tepkiler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir