Üretken Topluluk Nedir?

Üretken Akademi Nedir?

Üretken Akademi; ülkemizin teknoloji alanında yetişmiş insan kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiren, teknoloji üreten bir Türkiye hedefiyle katma değer oluşturacak başarılı teknoloji girişimlerinin hayata geçmesine destek olan bir kuruluştur.

Üretken Akademi olarak 2018 yılından günümüze düzenlediğimiz online girişim programları ile 20 binden fazla katılımcı ve 500+ girişime ulaştık.  Google iş birliğinde düzenlediğimiz program ile globalde ülkeler arası sıralamada Türkiye’yi birinci sıraya yerleştirdik.

İş Bankası, Google ve ASELSAN gibi paydaşlarımızla 2022 yılı itibariyle gerçekleştireceğimiz “Üretken Girişimci Programı” kapsamında, üniversite ve lise öğrencilerinin program odak başlıklarına yönelik projeler geliştirilmesi ve sürdürülebilir finansal yapıya sahip girişimler kurulmasını amaçlıyoruz.

Üretken Topluluk Nedir?

Üretken Akademi olarak 2022 yılının sonuna kadar 200 binden fazla katılımcıya ulaşmak ve 5000’den fazla girişimi desteklemek istiyoruz. Hedeflerimize ilerlerken de kitlemizi üniversite öğrencileri ve topluluklar oluşturuyor. Bu sebeple Üretken Topluluk ekosistemimizi gün geçtikçe büyütüyoruz. 

Üretken Topluluk ile geliştirdiğimiz işbirlikleri aracılığıyla toplulukları her açıdan desteklemek, Üretken Akademi ayrıcalıklarından yararlanmasını sağlamak, topluluklara özel kontenjanlı iş ve staj imkanı sunmak ve girişimcilik ekosistemini topluluklar ile birlikte zenginleştirmek istiyoruz. 

Siz de topluluk olarak Üretken Akademi ayrıcalıklardan yararlanmak ve Türkiye’nin en prestijli girişimcilik ekosistemine dahil olmak isterseniz başvurularınızı bekliyoruz. 

Başvuru Süreci Nasıl İlerliyor?

Üretken Topluluk ekibi olarak birkaç sorudan oluşan başvuru formumuza verdiğiniz yanıtları titizlikle inceleyerek bir ön değerlendirme yapıyor, bu ön değerlendirme sonucunda size dönüş yapıyoruz ve bu dönüş doğrultusunda sonraki süreçlerde sizinle online toplantı gerçekleştirebiliyoruz. Sonucun olumlu/olumsuz olmasından bağımsız şekilde her başvuruya dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz!

Avantajlar

Üretken Akademi olarak en büyük destekçilerimizden olan toplulukları önemsiyor, onlara birçok fırsat sunuyoruz. Üretken Topluluk bünyesinde yer alarak siz de aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz. 

📌Üretken Akademi girişim ve eğitim programlarına ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

💻Farklı paydaşlarla gerçekleştirdiğimiz, istihdam ve staj imkanı sağlayan yazılımcı yetiştirme programlarında topluluklara özel kontenjanlardan yararlanabilirsiniz. 

🤸🏻‍♀️Türkiye’nin her yerinden 200 binden fazla katılımcının yer aldığı platformumuzda etkinliklerinizi duyurabilir, üniversitenizdeki katılımcılara ulaşabilirsiniz. 

👌🏻Üretken Topluluk’ta yer alarak 50’den fazla kurumsal paydaşımız özelinde bilinirlik ve görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz. 

🏆Aylık en aktif üç topluluk arasında yer alarak özel etkinlik, organizasyon, mentorluk başta olmak üzere birçok özel avantajdan yararlanabilirsiniz. 

🚩Kulüp temsilcilerine özel sağladığımız kamp, mentorluk ve eğitim imkanlarından faydalanırsınız. 

Sıkça Sorulan Sorular

Üretken Akademi Topluluk Programına kimler başvurabilir?

  • Topluluk yapımızı genel olarak Girişimcilik, İşletme, Ekonomi, Bilişim gibi alanlarda faaliyet gösteren üniversite kulüpleri oluşturuyor. Eğer kulübün bu vb. alanlarda faaliyet gösteriyorsa Yönetim Kurulu Üyesi olduğun topluluğun adına başvuru yapabilirsin

Neden Üretken Topluluk?

  • Ekosistemin en dinamik ve en genç topluluklarından biri olan Üretken Akademi; bu dinamizmin yanında Türkiye’de eşine rastlanmayan programlar yürütüyor. Topluluk ise bu sürecin en büyük destekçilerinin arasında yer alıyor. 

Başvurular ne zaman sonuçlanıyor? 

  • Başvurunuz sonrası değerlendirme sürecini gerçekleştiriyor, en geç 1 hafta içinde olumlu veya olumsuz sizlere dönüş yapıyoruz. 

Başvuru için bir aktif olarak bir toplulukta yer almam gerekiyor mu? 

  • Evet, aktif olarak bir toplulukta olmanı ve bu topluluk adına başvuru yapabilmen için yönetim kurulunda yer almanı bekliyoruz. 

İlgili Makaleler

Tepkiler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir